Wybierz usługę

Diagnostyka obrazowa

Badanie USG

USG Badanie ultrasonograficzne jest obecnie najpopularniejszym i nieocenionym narzędziem diagnostycznym. Służy do oceny struktury narządów wewnętrznych, w tym serca. Urządzenie do przeprowadzania USG składa się z dwóch części: głowicy (podczas badania trzyma ją lekarz) pełniącej funkcję nadajnika i odbiornika fal ultradźwiękowych oraz aparatu (wygląda jak duży komputer z monitorem i dziesiątkami przełączników) przetwarzającego odebrane sygnały w obraz.Jest to badanie nieinwazyjne, bezbolesne. Zwierze do badania powinno być przegłodzone, tak aby jelita nie były zgazowane.

Badanie EKG

EKG Badanie elektrokardiograficzne ma na celu przedstawienie w formie graficznej (zapisu) zjawisk elektrycznych zachodzących w sercu, w trakcie jego pracy. Jest to metoda pomiaru prądów czynnościowych serca. Badanie EKG jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym. Polega na przypięciu do skóry zwierzęcia elektrod (tzw. krokodylków). Badanie można wykonać u zwierzęcia leżącego na prawym boku lub stojącego.Zwierzę do badania powinno być suche, bowiem mokra sierść może być źródłem zakłóceń, uniemożliwiających prawidłowa interpretację wyniku. Uzyskany wynik zostaje opisany i podlega interpretacji lekarskiej. Jeżeli są stwierdzane jakiekolwiek nieprawidłowości lekarz ordynuje leki, które właściciel podaje samodzielnie w domu.
Badanie EKG jest szczególnie wskazane u pacjentów geriatrycznych. W weterynarii za pacjenta geriatrycznego uznaje się psa powyżej 10 roku życia lub kota powyżej 12 roku życia. U niektórych ras psów i kotów choroby serca mogą być uwarunkowane genetycznie i ujawnić się już w wieku młodzieńczym. Zaleca się, aby badanie EKG było wykonywane rutynowo u pacjentów przed planowanym zabiegiem chirurgicznym co pomoże lekarzowi w ocenie ryzyka znieczulenia.

kontakt z nami

Przychodnia weterynaryjna CITY WET Paulina Murawińska-Pogorzelska

Ul. Łabiszyńska 21A, 03-204 Warszawa

tel.:22 110-60-80,  kom.: 798-389-573

e-mail: citywet@op.pl, www.citywet.pl

 Przychodnia jest czynna 7 dni w tygodniu w godzinach:

Poniedziałek – Piątek: 10:00 – 20:00

Sobota: 10:00 – 15:00 Niedziela: 10:00 – 13:00