Polecamy

kalendarz pupila

wiosna

Jesienny kalendarz pupila.

1. Uwaga kleszcze! Wraz ze spadkiem temperatury i wilgotniejszą pogodą budzą się kleszcze.

Jesienią występuje w naszym regionie druga fala zachorowań na choroby odkleszczowe. Pamiętaj o zabezpieczeniu swojego pupila na te pasożyty. Lekarz weterynarii pomoże ci dobrać preparat najlepszy dla Twojego zwierzaka.

2. Jesień to sezon choroby na zapalenia gardła i krtani! Możesz zastosować profilaktykę, aby uniknąć choroby u swojego psa. Dostępne są szczepionki donosowe, dzięki którym Twoje zwierzę nabierze odporności na te choroby. Szczepionka jest bezbolesna w postaci „ kropelek” do nosa.

3. Jesienna fryzura- Zwierzaki, które nie lubią chodzić w ubranku muszą zdążyć odrosnąć przed zimą. Jesień to ostatni dzwonek na strzyżenie na krótko. Dodatkowo mniej zarośnięty psiak to mniej błotka naniesionego do domu.

4. Psie uszy- większa wilgotność sprzyja także zapaleniom zewnętrznego przewodu słuchowego u naszych pupili. Warto zaglądać i wąchać psie uszka. Zaczerwieniona skóra, nadmierne drapanie, nieprzyjemny zapach, nadmiar wydzieliny – to objawy, które powinny Cię zaniepokoić. Jeżeli u Twojego zwierzaka występuje któryś z tych objawów zgłoś się do lekarza weterynarii.

5. Dieta na jesień. Brzydka pogoda zniechęca nas do długich spacerów. Mniejsza aktywność wymaga zmniejszenia dawki pokarmowej. Łatwiej utrzymać prawidłowa wagę zwierzaka niż później „gubić” dodatkowe kilogramy.

6. Odrobaczenie – po okresie letnich wojaży i nowych znajomych warto zadbać o odrobaczanie naszych pupili. Lekarz weterynarii pomorze dobrać odpowiedni preparat odrobaczający.

7. Kasztany – często zjadane przez psy podczas spacerów, połknięcie dużych ilości grozi niedrożnością jelit , istnieje też ryzyko dostania się kasztana do dróg oddechowych.


kontakt z nami

Przychodnia weterynaryjna CITY WET Paulina Murawińska-Pogorzelska

Ul. Łabiszyńska 21A, 03-204 Warszawa

tel.:22 110-60-80, kom.: 513-333-968, kom.: 798-389-573

e-mail: citywet@op.pl, www.citywet.pl

 Przychodnia jest czynna 7 dni w tygodniu w godzinach:

Poniedziałek – Piątek: 10:00 – 20:00

Sobota: 10:00 – 15:00 Niedziela: 10:00 – 13:00